Transport rowerów w praktyce

   Jak zapewne wiecie od tego sezonu ruszyliśmy z transportem rowerów door-to-door oraz na dłuższym dystansie. W tym artykule chcielibyśmy wykazać jakie korzyści wynikają z tej usługi oraz jaki zakres przewozów mieści się w tym zagadnieniu.

 

 

Transport w mieście
   Pierwszą rzeczą, która po naszych doświadczeniach z tego roku była bardzo widoczna to czas. Praktycznie każdy, kto decydował się na transport roweru lub jego elementów za naszym pośrednictwem potrzebował oszczędności czasowych. Wielokrotnie klienci darzyli nas sporym zaufaniem ze względu na bezpieczeństwo dostarczenia sprzętu odpowiednio szybko. Tutaj należy podkreślić, że ogromną wartością jest ubezpieczenie przewożonego mienia, które często pokazywało nam, że klienci szanują nasze poważne podejście do tego tematu. 

   Drugą rzeczą po oszczędnościach czasowych (przykładów możemy przytoczyć mnóstwo) jest korzyść finansowa. Koszt rozpoczynający się od 35 zł nie jest ceną wygórowaną, a oferowana usługa odciąża klienta od problemu związanego z przejeżdżaniem czasami nawet 30 km po Warszawie ( lub/i okolicach w jedną stronę). Niejednokrotnie to właśnie cena decydowała o atrakcyjności tej usługi. 

   Rynek rowerów elektrycznych w porównaniu do naszych zachodnich sąsiadów jest w Polsce dość ubogi, ale to nie oznacza, że ten typ rowerów jest nam obcy. W naszym portfolio jest usługa przewozu roweru nowo zakupionego i niejednokrotnie zawoziliśmy takie rowery do świeżo upieczonych właścicieli. Gabaryty i ciężar bywają sporym utrudnieniem dla wielu osób, dlatego doskonale rozumiemy takie potrzeby.

   W dużej mierze to rynek decyduje o tym, że świadczymy coraz większy wachlarz przewozów. Obecnie dostarczamy również komponenty karbonowe do naprawy, realizujemy dostawy sprzętu od dystrybutorów, a także przymierzamy się do regularnego transportu nart i snowboardów.  

Przewozy krajowe
   Ze względu na to, że potrzeby przewozu rowerów są spore, wyszliśmy temu naprzeciw i zaadresowaliśmy nasz transport również do triathlonistów i kolarzy. Obecnie wiemy, że w kalendarzu powinny się znaleźć największe i najpopularniejsze imprezy w Polsce. Wszędzie tam gdzie pojawiają się rowery i potrzeba ich przetransportowania (z Warszawy) staramy się dotrzeć z naszą ofertą. Głównymi zawodami jakie zawsze budzą masę emocji i nerwów jest IronMan w Gdyni. Warto odpowiednio wcześniej zabukować sobie u nas miejsce, bo rozchodzą się one jak „ciepłe bułeczki” :) Tutaj należy podkreślić, że rower zabieramy z domu klienta i bezpośrednio do domu zostaje przywieziony. To ogromny komfort przed zawodami, jeśli tym dodatkowo nie chcemy się martwić. Oczywiście świat na triathlonie się nie kończy i chcielibyśmy również odwiedzać inne imprezy, ale o tym jakie mamy plany dowiecie się w osobnym artykule.

 

 

Przewozy zagraniczne
   Dużym wyzwaniem dla nas na pewno były dwa wyjazdy zagraniczne jakie zrealizowaliśmy w dość krótkim czasie. W obu przypadkach do Niemiec (właściwie też Francji) i do Włoch pojechały z nami rowery szosowe. Sposób przewiezienia ich wraz drobnym bagażem stanowił sporą konkurencję dla transportu lotniczego. 

   Przez całą podróż rowery były profesjonalnie zabezpieczone przed uszkodzeniami - zamontowane na specjalnych uchwytach. Przed wyjazdem zostało rozszerzone ubezpieczenie z zakresu terytorialnego o wszystkie kraje Unii Europejskiej. To pozwoliło nam zapewnić podstawową ochronę w tego typu przedsięwzięciu. 

   Każdy kto jest zainteresowany takim transportem może z nami się kontaktować indywidualnie lub reprezentując jakąś większą grupę. Koszty transportu są obliczane konkretnie pod dany wyjazd. Pod uwagę, bierzemy ilość rowerów, odległość, paliwo, autostrady oraz czas całej podróży. 

   Podsumowując niezależnie od tego jakie są potrzeby dot. przewożenia rowerów staramy się sprostać każdemu wyzwaniu. Wielokrotnie podchodziliśmy do tego bardzo indywidualnie i mieliśmy pozytywne opinie odnośnie jakości świadczonych usług. Zapraszamy wszystkich do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie gdzie pokazujemy co się u nas aktualnie dzieje :)