Czy Twój serwis rowerowy jest gotowy na obsługę klientów online?

W dzisiejszych czasach, a w szczególności w dobie pandemii, wielu klientów swoje codzienne obowiązki i sposób załatwiania różnych spraw przeniosło do internetu. Obserwujemy teraz kolejną transformację technologiczną oraz niejednokrotnie zmianę sposobu życia. Wielu klientów przeszło na pracę zdalną, co za tym idzie potrzebują załatwiać większość spraw z domu. Jedną z usług, która na pewno przeżywa teraz swoją drugą młodość jest serwis roweru. Ponieważ obecna sytuacja zachęciła społeczeństwo do uprawiania aktywności sportowej na świeżym powietrzu, to właśnie rower stał się jednym z najpopularniejszych sposobów na tego typu ruch.

Oblężenie w serwisie
Pomijając już aspekt dotyczący obecnego braku części, bo nie jest to temat tego artykułu, wiele warsztatów rowerowych, które z nami współpracują odnotowują znaczny wzrost liczby wykonywanych usług. Klienci szukają serwisów rowerowych w internecie i niejednokrotnie żeby się umówić na dany termin, muszą dzwonić.

Jednak ten sposób umawiania się na wizytę staje się coraz bardziej okazjonalny. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy to nie jest właściwy moment na zmianę starych nawyków. Czy nie należałoby wdrożyć systemu, który pozwoli na przyjmowanie zleceń w sposób automatyczny. Przyspieszy to pracę i zaoszczędzi czas zarówno klientowi na poszukiwaniu właściwego specjalisty, jak również mechanikowi, który od razu będzie widział zlecenie w systemie. Nie ma co ukrywać faktu, że to jest przyszłość usług w większości branż. Najlepszym przykładem jest sektor beauty, który od wielu lat korzysta z dobrodziejstw techniki.

Obsługa klienta online
Obsługa online klienta serwisu różni się od stacjonarnej przede wszystkim tym w jaki sposób prowadzona jest komunikacja. Jest też duże zapotrzebowanie na informację o statusach naprawy lub ewentualnych etapach. Taka transparentność i opieka jest ważnym aspektem, który przyciąga uwagę klienta nie tylko ze względu na jakość wykonanej usługi, ale również na jakość obsługi i komunikacji. 

Klient w sieci na pewno też chętniej pozostawi swoją opinię i na pewno będzie pamiętał, który z usługodawców dość sprawnie prowadzi cały proces. Naszym zadaniem jest tylko dopilnować, żeby ponownie wrócił. Dlatego zawsze powtarzamy, że wygląd i dokładne podanie informacji o swojej pracy w sieci jest kluczowe dla tego typu obsługi klienta.

Na koniec należy pamiętać, że i tak w większości przypadków klient będzie musiał osobiście przyprowadzić rower do serwisu. Jednak  zauważyliśmy, że coraz bardziej popularny stał się transport door-to-door. Wiele osób przekonało się do tego rozwiązania, również dzięki nam i dlatego wizyta w serwisie osobiście stała się zbyteczna.