Podsumowanie sezonu rowerowego 2020 i prognozy na przyszłość.

Wszyscy wiemy o tym jak mocno zwariowany jest ten rok i już nie ma co o tym pisać. Pomimo, że wiosną musieliśmy przeorganizować wszystkie plany, cały rok kończy się pozytywnie. Udało nam się podpisać kilka umów z fajnymi warsztatami oraz mocniej rozpowszechnić usługę transportu rowerów door to door.
 


Przewóz rowerów okazał się strzałem w dziesiątkę podczas wiosennego lockdownu. Pracy było tak dużo, że miesięczna ilość przejeżdżanych kilometrów oscylowała w okolicach 5000. Tylko w tym sezonie wykonaliśmy ponad 500 kursów krótkodystansowych (po Warszawie i okolicach) oraz kilkanaście kursów długodystansowych. To pozwoliło zdobyć ogromną rzeszę zadowolonych klientów, którzy sobie nawzajem polecają nasze usługi. Jednak najbardziej nam szkoda braku wyjazdów zagranicznych oraz na zawody. To dzięki tym podróżom możemy łączyć przyjemne z pożytecznym i zwiedzać miejsca, na które zazwyczaj nie ma czasu. 

Bikeserviceapp to już rozpoznawalna marka na rynku rowerowym, ale jeszcze mało znana wśród użytkowników rowerów. Obecnie podęliśmy działania dotyczące poszerzenia zakresu pozycjonowania w internecie. Ponieważ nasze plany uległy drastycznym zmianom, wszystko co planowaliśmy na ten rok, zostanie całkowicie przesunięte na rok 2021. Szykujemy już bardzo duże przebudowy strony i wspomnianą wcześniej rozbudowę aplikacji. 

W 2021 roku, chcielibyśmy zrealizować chociaż częściowo plan, który zakładaliśmy grudniu 2019 roku. Na pewno ważnym kierunkiem są dla nas transporty długodystansowe, ale również rozwój systemu i aplikacji BikeService. Ze względu na dojrzały wizerunek marki chcielibyśmy przeprowadzić potrzebny rebranding, który tylko poprawi naszą rozpoznawalność. Zależny nam również na dużo przyjemniejszym odbiorze i szybszym poszerzaniu terytorialnym działalności całej firmy.

Dla branży rowerowej rok 2021 będzie bardzo trudny. Już teraz brakuje rowerów i części, a do wiosny zostały raptem trzy miesiące. Wiele firm stawiających tylko na jedną markę, może mieć ogromne problemy ze stabilnością sprzedażową, co za sobą niesie ryzyko utraty płynności finansowej. Oby nasza ocena była jak najbardziej błędna, ale głosy, które do nas dochodzą niestety tylko to potwierdzają. Trzeba pamiętać, że każdy serwis rowerowy, to system naczyń połączonych, więc czujność w podejmowaniu decyzji zawsze jest wskazana. 

Pamiętajcie o regularnym serwisowaniu swoich rowerów, już nie tylko ze względu na ich sprawność mechaniczną czy też żywotność materiałów, ale również na wsparcie tych małych firm robiących naprawy. Wierzymy, że wspólne wspieranie się w trudnych czasach zaprocentuje w przyszłości i pozwoli przetrwać wszystkim, którzy od wielu lat pracują na swoją markę.

Do zobaczenia na rowerowym szlaku!