Szosowa runda z BikeService - zakończenie sezonu

W tym roku postanowiliśmy zorganizować własną ustawkę rowerową skierowaną do osób jeżdżących na rowerach szosowych. Od kwietnia regularnie spotykaliśmy się we wtorki o 17:30 w warszawskim Wilanowie pod sklepem Airbike. Wczoraj tj. 25.09.2018 udało się przejechać naszą 50 kilometrową rundę po raz ostatni w tym sezonie.

Ilość uczetników nieraz nas mocno zaskoczyła. W kwietniu przyjeżdżało ok.10 osób, natomiast w kolejnych miejsiącach od 20 do nawet 50 osób! Bardzo nas cieszy, że spokojne średnie tempo 30km/h przypadło wszystkim do gustu. Naszym celem jest luźne wyjście na rower po pracy i spotkanie się ze znajomymi. Formuła wyścigów i bardzo mocnego treningu nie jest niczym dobrym, szczególnie pod względem bezpieczeństwa. Na naszych ustawkach w sumie może zdarzyły się 2-3 wypadki, które były niegroźne w skutkach. Bardzo dbamy o to, aby nikomu nic się nie stało i każdy wrócił do domu bezpiecznie. Zawsze przed startem jest krótka odprawa wyjaśniająca zasady bezpiecznego poruszania się peletonu.

W przyszłym sezonie wrócimy na pewno do organizacji takich spotkań. Natomiast chcielibyśmy trochę to uatrakcyjnić. Być może będziemy mieli fajne nagrody i upominiki od naszych partnerów.

Dla wszystkich, którzy nie chcą siedzieć w domu na trenażerze w sezonie zimowym będziemy mieli alternatywę. Najprawdopodobniej od 16.10.2018r. (wtorek) postaramy się zorganizować ok 35-45km rundę, którą będziemy pokonywać głównie na rowerach przełajowych lub gravelowych.  Chcielibyśmy, aby trening nie trwał dłużej jak 1h 30min. Start 17:30 spod sklepu Airbike w Wilanowie. Już teraz zapraszamy!
 

Więcej informacji znajdziecie na naszym Facebooku